Merhaba arkadaşlar, sizlerden sıkça gelen bir soru üzerine konuya açıklık getirmek istedik. Arduino ide ile raspberry pi pico nasıl programlanır?  Hadi hep beraber inceleyelim.

  1. Arduino IDE programını açalım. Eğer kurulu değilse buradan kurabilirsiniz. Daha sonra Dosya > Tercihler > Ek Devre Kartları Yöneticisi URL’leri kısmına “https://github.com/earlephilhower/arduino-pico/releases/download/global/package_rp2040_index.json” linkini yapıştırıyoruz.
  2. Araçlar > Kart > Kart Yönetici adımlarını takip ediyoruz. Pico’yu arama kısmına yazıyoruz ve Pico’yu kur diyoruz. Not: Biraz zaman alabilir. Kurulum tamamlanınca Araçlar > Kart kısmında picoyu görüyor olmalısınız.
  3. Örneklerden Blink örneğini açıyoruz. Kartı Pico seçiyoruz ve port seçmiyoruz.
  4. Pico’yu ilk kez ide ile kodlayacağımız için bootsel butonuna basılı tutarak bilgisayarımıza takıyoruz. Karşımıza bir dosya çıkıyor onu kapatabiliriz. Port seçmeden yükleye tıklıyoruz. İşte ilk kodumuz yüklendi!
  5. Artık pico port olarak da karşımıza çıkacaktır. Arduino programlar gibi kartı ve portu seçerek programlayabilirsiniz.

raspberry pi pico arduino ide

Arduino ide ile raspberry pi pico nasıl programlanır beraber görmüş olduk. İyi Çalışmalar Dilerim…

🚀 Raspberry Pi Pico yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

🚀 Raspberry Pi Pico satın almak için Robolink Market’i ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz