Arkadaşlar merhaba, bugün sizlerle arduino, esp8266, esp32, raspberry pi ve yakında raspberry pi pico desteği gelecek olan geliştirme kartları ile bitcoin madenciliği yapmamızı sağlayan yazılımı ve nasıl yapacağınız en basit hali ile anlatacağım. Bizim madenciliğini yapacağımız coin, duino-coin fakat şuanda çok gelişmiş olmadığı için borsada henüz satışı yapılmamaktadır. Bu coini ürettikten sonra farklı alt coinler ile takas edilebilir.Örnek vermek gerekirse BCH XMG TRX .

Elektronik kartlarla madencilik üzerine bir çok deneme yaptım. Denemelerini yapmış olduğum kartlardan en iyi sonucu Raspberry Pi 4 verdi. Verdiği değerleri aşağıda görebilirsiniz

Raspberry Pi 4 Bitcoin Madenciliği

1 adet esp8266 dan almış olduğum değerin yaklaşık 12 katı kadar değer verdi. 1 adet arduino dan almış olduğum değerin ise yaklaşık 50 katı. Yani 12 tane esp8266 ile yaptığım madenciliğin verdiği değerler ile aynı. Aşağıdaki görselde esp8266 dan aldığım değerleri yani kazıma hızlarını görebilirsiniz.

Evet şimdi ESP8266 ile nasıl bitcoin madenciliği yapılacağına gelelim. Öncelikle https://wallet.duinocoin.com/register adresinden kendinize cüzdan hesabı oluşturun. Cüzdan oluşturma işleminden sonran https://github.com/revoxhere/duino-coin/releases adresine giderek yazılımın son sürümünün bilgisayarınıza uygun olan sürümünü indiriniz.

Açılan zip dosyasının içinde esp32 esp8266 ve arduino code olarak 3 farklı klasör bulunur hangi cihaz ile yapmak istiyorsanız o klasörü masaüstüne alıp hash.h ile birlikte arduino programını çalıştırın ve koddaki bazı bölümleri değiştiriniz.

Kendi sisteminize uygun olan değişiklikleri yaptıktan sonra kodu yükleyin. Daha sonra cüzdanınıza girince https://wallet.duinocoin.com üzerinden giriş yapın size kazıma hızını yaklaşık 1 gün içinde kazanacağınız coini görebilirsiniz. 1. derste ESP8266 ile nasıl yapılacağını gördük 2. derste Arduino ile nasıl yapacağımızı 3. derste Raspberry Pi ile 4. derste de ise Raspberry Pico ile nasıl yapacağımızı göreceğiz.

Yukarıda 2. dersde yapacağımız sistemden bir kare paylaştım sorularınız akcorakerem90@gmail.com üzerinden sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz