Arkadaşlar merhaba bu yazımızda ısıtıcılı şarj edilebilir terlik ‘ den bahsedeceğiz.

Malzeme Listesi

  1. Rezistans Teli

  2. Ayakkabı Tabanlığı

  3. Li-Po Pil 

  4. Terlik

  5. Şarj Modülü

Genel Bakış 

Arkadaşlar bu kısımda projeden kabataslak sizlere bahsetmek istiyorum. Ayakkabı Tabanımıza sabitlemiş olduğumuz Rezistans Telimiz aslında bizim ısı kaynağımız Li-Po Pil ile Telimizin iki ucuna enerji verdiğimizde tellerimizde bir ısı birikecek. Daha sonra bu ısıyı Terliğimizin içine hapsedip sıcak bir ortam oluşturacağız. Rezistans Telimizi sabitledikten sonra Ayakkabı tabanımızı terliğimizin topuk kısmında açtığımız yırtık kısımdan içeri oturtuyoruz. Daha sonra pilimizle enerji verdikten sonra terliğimiz ısınmaya başlıyor. En son görsel açıdan terliğimizin kesik noktalarına dikiş işlemi uyguluyoruz. Ve proje tamamlanıyor. İsterseniz aşağıda daha detaylı anlatıma geçelim..

Yapılış Aşaması 

1.İlk öncelikle Rezistans Telimizi Ayakkabı Tabanımıza sabitlemiz gerekiyor. Bu işlemi yaparken dikkatli olmanız gereken husus Rezistans Telinin hiç bir şekilde birbirine temas etmemesi gerekiyor. Kısa devreye yol açabilirsiniz.

2. Sabitledikten sonra Ayakkabı Tabanımızı Terliğimiz içine yerleştirmemiz gerekiyor. Bunun için Terliğimizin topuk kısmına Tabanlığın girebileceği kadar bir kesik atıyoruz. Ardından Ayakkabı Tabanını içine oturtuyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Telimizin iki ucunun belirli bir yerden çıkması arkadaşlar. Konumunu siz dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. 

3. Sırada Pil var. Pilimizi Terliğimizin uçlarına enerji verebileceğimiz uzaklıkta uygun bir yere sabitliyoruz. Ve bağlantıları yaptığımızda Terlik ısınmaya başlıyor. Burada herhangi bir (+) (-) konusu yok arkadaşlar. Bağlantıları dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. 

4. Pilinizi şarj edebilmek için bir Şarj Modülüne ihtiyacınız var. Benim elimde bulunmadığı için kablosuz kulaklığın içindeki şarj sistemini kullandım arkadaşlar. Kısaca bahsedeyim. Kulaklığın içini açtım ve içinde var olan pili çıkardım. Daha sonra çıkardığım yere 2 adet erkek jumper kablo lehimledim. Ve pili mi jumper kablolara bağladıktan sonra Micro USB ile enerji veriyorum ve pillerim şarj olmaya başlıyor. Siz bu dertten kurtulmak için Robolink Teknoloji’den Şarj Modülü satın alabilirsiniz 🙂

5. Son olarakta Terliğimizin kestiğimiz noktalarını dikiyoruz. Eğer sizin böyle bir imkanınız ya da beceriniz yoksa silikon yada çeşitli yapıştırıcıları Telimize gelmeyecek şekilde kullanabilirsiniz..

Umarım ısıtıcılı şarj edilebilir terlik projemizi beğenmişsinizdir arkadaşlar. Daha detaylı anlatım için YouTube kanalıma göz atmayı unutmayın. Hoşçakalın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz