Herkese merhabalar. Araba sürme sevdalıları için oldukça ucuz maliyetli 900° Direksiyon Nasıl Yapılır bundan bahsedeceğiz.

Bu proje de sadece telefon ve oyunu oynamak için de bir bilgisayar yeterli. Ancak biraz daha efektif ve direksiyona benzemesi için yoğurt kapağı kullanabilirsiniz. Ben bozuk olan bir direksiyonumu kullandım. Kullandığım direksiyon sadece 90 dereceydi ancak içindeki elektronik komponentleri çıkarıp içindeki sınırlama kolunu havya makinesi ile eritip sonsuz derece yaptım. Direksiyonun geri düzelmesi ve biraz karşı kuvvet oluşturması için direksiyona lastik veya yay bağlayabilirsiniz. Ben direksiyonun üstüne kullanacağım telefon boyutunda bir kılıf yapıştırdım. Böylece telefonu kolayca sök tak yapabiliyoruz.

Telefon İçin Kurmak Gereken Programlar

900 streeing whell apk

APK dosyasını yüklemeden önce telefonun Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini işaretleyip tamama basın daha sonra apk dosyasını yükleyin. Bu arada bu projenin çalışması için telefonunuzda gyroscope olması gerekiyor. Bunun test eden programlar var. Yeni nesil tüm telefonlarda var test etmenize gerek yok.

Bilgisayar İçin Kurmak Gereken Programlar

Receiver2017 EditorVersion.rar

İlk başta rar dosyasındaki dosyaları çıkartın. Daha sonra Receiver2017EditorVersion/ReceiverAndVjoy dizinine gelip vJoySetup.exe dosyasını çalıştırın. Her şeye Next deyip programı kurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı a6118f96-2ea0-4ac1-af71-7abc2c3df095-1024x576.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-4.png

Telefon ile bilgisayarın aynı internet ağında olduğuna emin olun. Daha sonra bilgisayarda yine aynı dizindeki 900SteeringWheel_NewReceiver.exe programı çalıştırın. Programın üst tarafında bulunan kutucuktaki en aşağıda bulunan IP adresini unutmayın.

Telefondaki uygulamayı yazın ve pembe okla gösterilen yere deminki aklımızda tuttuğumuz IP adresini yazıp ACCELEROMETER düğmesine basın.

Programlar şekildeki gibi görünecektir.

Ben örnek olarak Euro Truck Simulator 2’da ayarlarımı yaptım. Ayarlar çok basit normal direksiyon seti ayarlarmışçasına ayarlıyoruz. Oyunda Ayarlar/Kontrolcü/KontrolcSihirbazı’na tıklayarak gerekli ayarlarımızı yapıyoruz.

900° Direksiyon Nasıl Yapılır? yazımızın sonuna geldik. Tüm işlemler bitti. Artık sizin de 900° Direksiyonunuz var. İyi eğlenceler.

900° Direksiyon Nasıl Yapılır Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz