Ender-3 ailesinin yeni nesil ve en çok satan ürünlerinden Ender-3 S1 modeli, birçok yeni özellik ile karşımıza çıkmıştı.
Sprite extruder, cr-touch ile otomatik seviyeleme ve çift z ekseni ile serinin diğer ürünlerine göre zaten geliştirilmiş bir üründü.
Baskı performansı ile 500$ altı yazıcılarda en iyilerinden biri olarak gösterildi. Fiyatların Türkiye satış fiyatı olmadığını ve firmanın Çin lansman fiyatı olduğunu hatırlatalım. Ancak ülkemizde de fiyat-performans anlamında oldukça iyi bir yer edindi ve en çok satan yazıcı modellerinden birisi oldu.

Creality-3 S1 uyumlu tüm yedek parçaları için tıklayın
Creality yazıcılarının en güzel özelliklerinden birisi de kolayca modifiye ve upgrade yapılabilmeleri. Bozulan parçaları kolayca bularak değiştirebilir veya yeni gelişen teknolojileri yazıcınıza adapte edebilirsiniz.

Yapacağınız geliştirme işlemi bazen sadece eğlence amaçlı bazen ise ciddi performans katkısı sağlayabilen zaman içerisinde gerekli duruma gelen değişikliklerdir.

Yapabileceğiniz upgrade seçeneklerinden robolink olarak seçtik ve önerilerimizi aşağıda listeledik:

Daha yüksek ısıda baskı çözümleri

Baskı teknolojisi geliştikçe ve popülerleştikçe PC,PA veya wood, carbon-fiber, mermer özellikli PLA malzemeler gibi çok çeşitli materyaller sunulmaya başlandı. Bu tarz özel filamentler erime ısısı ve baskı ısısı olarak daha yüksek derecelere gereksinim duymaktadır.

Ender-3 S1 fabrika çıkışlı olarak 260°C gelmekte ve bazı özel filamentlerde kullanılamamaktadır. Aslında serinin Ender-3 S1 Pro versiyonu bu özellikle gelmekte ve iki yazıcı arasındaki en belirgin farkı oluşturmaktadır. Siz pro versiyonu almadıysanız ve daha sonra yüksek sıcaklıkta baskı ihtiyacınız doğduysa Sprite Extruder Pro ile bu özelliği yazıcınıza kazandırabilirsiniz.

Sprite extuder all-metal tasarımı 300°C sıcaklıkta baskıyı destekler ve clogging veya diğer extruder sorunları olmadan özel filamentleri basmanıza olanak tanır.

3D Yazıcı Su Soğutma Kiti

Yazdırma sırasında ısıtma ne kadar önemliyse soğutma teknikleri de o kadar önemlidir. Su soğutma yöntemi son zamanlarda bilgisayar kasalarında sıklıkla karşılaştığımız endüstride uzun zamandır kullanılan bir yöntem. Geleneksel fan ile hava soğutması yöntemine göre %15-20 arası verimliliği arttıran su soğutma kiti izolasyon alanındaki sıcaklığı 10-15°C derece düşürür. Bu sayede filament daha stabil ve hızlı ilerler. Soğutma yeterli olmadığı durumda filament erimesi gereken bölgeden önce eriyerek akışkanlık sorunlarına ve tıkanmalara yol açabilir.

Bu ürün özellikle mühendislik plastiği gibi özel filamentlerle baskı alırken çok kullanışlıdır. Örneğin ABS ürünü sabit bir sıcaklık ve nem oranı istemektedir. Baskı kalitesini doğrudan etikileyen bir durum olduğu için genellikle yazıcının etrafını kapatmak gerekir. Su soğutma bu durumda çok etkili olacaktır.

Dijital Makara Rack-S

Bu eğlenceli ve havalı ürün sayesinde makaranızda ne kadar filament kaldığını göz kararı değil gramaj olarak öğrenebileceksiniz. Modelde yer alan gramaj bilgisi ile belki de küçük bir kaç ayar ile makara değişikliğine gerek duyamayacak ya da kalan son parçaları modelde kullanmak isteyebileceksiniz.  dijital makara tüm yazıcılarla uyumludur.

PEI Baskı Yüzeyi Upgrade

Baskı yüzeyini seçmek gerçekten can sıkıcı ve zor bir süreç. Normalde bir platform iyi bir yapışmaya sahipse aynı zamanda baskıyı ayırma da zor olmaktadır. Tam tersi olarak da baskıyı kolayca çıkarmak için düşük yapışkanlık gerekir. Spatula gibi araçlarla modeli çıkarmak tablaya ve modele zarar verdiği için tercih edilmemektedir. Bu noktada PEI tablalar devreye girmektedir. PEI isimli bir malzeme ile giydirilmiş tabla hızlıca ısınır ve güçlü yapışır. Ana gövde elastik yay çeliği olduğundan esnekliği sayesinde model kolayca çıkar. Sağlam yapısı ile tabla uzun süre kullanılabilir.

Aynı zamanda yıpranan tablalarınızı değişim amaçlı da Ender-3 S1 için PEI tabla modelleri için tıklayabilirsiniz.

Ender-3 S1

3D yazıcı aldığınızda bu ürünü ekleyerek aynı zamanda bir lazer işleme makinasına sahip olabilirsiniz. CV-Lazer Modül 24V 1.6W gücü ile kesim işleminden daha çok oyma ve işleme işlemleri için ihtiyacınızı karşılar. Ev tipi kullanıma uygundur ve kullanımı çok kolaydır. Bu ürünü Robolink olarak özellikle önermekteyiz. Ürünü detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Gelişen 3D yazıcı teknolojisini heyecanla takip ediyoruz. Yazıcınızın tüm yedek parça ve geliştirme ihtiyaçları için satış sitemizi ziyaret edebilir ve bize her zaman teknik destek için ulaşabilirsiniz.

Yazı ile ilgili hata-eleştiri ve önerileriniz için lütfen yorum yazmaktan çekinmeyiniz.

kaynak: creality.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz